02 80 50 380 info@ospo-slb.si

 

Včeraj, 15. 05. 2023, je na OŠ Franca Lešnika – Vuka v Slivnici pri Mariboru potekalo 4. predtekmovanje 15. Otroške varnostne olimpijade. Sodelovali so četrtošolci iz območja policijskih postaj Rače in Slovenska Bistrica. Naša šola je sodelovala z vsemi štirimi oddelki četrtošolcev. Preizkusili so se v štirih nalogah – človek ne jezi se, sestavljanje logotipov interventnih služb, varno s kolesom in črpanje vode z “vedrovko”. 4. c razred je imel čast tekmovati s policijsko ekipo, ki pa so jo zanesljivo premagali.

Vsi učenci so vse naloge odlično opravili in se pri tem zelo zabavali.  Naša šola je dosegla zavidljive rezultate. Odlično 2. mesto je dosegel 4. c razred (mentorica Petra Orešič), 4.  mesto 4. a razred (mentorica Jana Obrovnik), 10. mesto 4. d razred podružnične šole Zgornja Ložnica (mentor Tomaž Ozimič) in 12. mesto 4. b razred (mentorica Ines Zorko).

Učenci 4. c in 4. a so se uvrstili v finale, ki bo v četrtek, 25. 5. 2023, v Ledni dvorani Maribor.

Več slik si lahko ogledate tudi na spletni strani http://www.otroska-varnostna-olimpijada.com/2023/05/15/3-predtekmovanje-15-otroske-varnostne-olimpijade-gosti-os-kungota-19-ekip-cetrtosolcev-iz-obmocja-policijskih-postaj-sentilj-in-lenart/

 

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo.

 

Petra Orešič

Dostopnost