02 80 50 380 info@ospo-slb.si

Kulturno društvo Mlada Vilenica je letos na temo Srečka Kosovela razpisalo pesniški natečaj Mlada Vilenica 2023. Na natečaju so sodelovali tudi učenke in učenci naše šole. Vse pesmi, ki so jih napisali, bodo objavljene v letnem zborniku Mlade Vilenice, ki izzide februarja 2024.

Med več kot 300 sodelujočimi pesmimi, ki so prispele na natečaj, je komisija 2. nagrado Mlade Vilenice v kategoriji » druga triada« podelila pesmi naše učenke Flori Aurednik iz 6.c, z naslovom  Obleka. V soboto, 16. 12. 2023, je v Sežani na Osnovni šoli Srečka Kosovela, potekala podelitev nagrad. Pesnici iskreno čestitamo, vam pa želimo prijetno prebiranje njene pesmi.

Nagrajena pesem:
Avtorica: Flora Aurednik 6.c

OBLEKA

Srne dirjajo preko neba,
Ribe skačejo sem ter tja.
Eno ujamem,
Čakaj, kam je šla?
Ko si končno opomorem od šoka,
Orel se spusti in ribo ulovi.

 

Konec je! Smrt jo je doletela,
Onkraj sveta zdaj čaka.
Sinica je zdaj priletela,
O, kako rada bi jo objela.
Verjetno zato, ker je kmalu več ne bo.
Evreka!
Lepa obleka.

Dostopnost